پرسش‌های متداول

1) آیا چاپ مقاله در مجله ترویجی واکسن و پیشگیری از بیماری ها در دامپزشکی مزیتی برای نویسندگان خواهد داشت؟

بله،  نویسندگان  مقالات مجله،  از امتیازات زیر بهره مند خواهند شد:  • مطابق با بند  3-4 آئین نامه ترفیع و ارتقاء، مقالات ترویجی برای اعضای هیات علمی دارای امتیاز بوده و همچنین به عنوان فعالیت شاخص در عملکرد پژوهشی این گروه از اعضای هیات علمی محسوب می گردد.  

  • کسب امتیاز ارزشیابی سالیانه برای اعضای غیر هیات علمی


علاوه بر این، بر اساس سیاست های انتشاراتی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی  در پایان هر سال  به نحو مناسب از نویسندگان مدعو و یا مقالات مورد اقبال مخاطبین تقدیر به عمل خواهد آمد.

2) هزینه ارایه مقاله و چاپ آن در مجله ترویجی واکسن و پیشگیری از بیماری ها در دامپزشکی چقدر می باشد؟

چاپ و انتشار مقالات در این مجله کاملا رایگان می باشد و هیچ گونه هزینه ای از بابت پردازش،داوری، ویراستاری،صفحه آرایی و دیگر خدمات انتشاراتی از نویسندگان دریافت نمی گردد.

3) مجله ترویجی واکسن و پیشگیری از بیماری ها در دامپزشکی به چه شکلی چاپ و منتشر می گردد؟

بر اساس مقررات تنظیم شده توسط سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، این مجله بصورت الکترونیکی در قطع A4 چاپ و از طریق سایت https://vdpvm.areeo.ac.ir در دسترس علاقمندان قرار می گیرد. چاپ نسخه کاغذی مجله در اولویت کاری قرار ندارد و بصورت موردی و سفارشی صورت می پذیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مجله تماس بگیرید.

4) طول دوره زمانی میان ارسال مقاله تا پذیرش و چاپ آن در مجله چقدر می باشد؟

مجله متعهد به بررسی و تعیین تکلیف مقالات ارسال شده حداکثر ظرف مدت 6 هفته می باشد که شامل بررسی های اولیه توسط سر دبیر و دبیران تخصصی (یک هفته)، داوری مقاله توسط داوران ، انجام اصلاحات درخواست شده توسط نویسندگان  و بررسی نهایی و اعلام نتیجه ، می باشد.

5) مدت زمان چاپ مقاله پس از پذیرش چقدر خواهد بود؟

سیاست مجله انتشار برخط مقالات بلافاصله بعد از پذیرش و اختصاص شناسه دیجیتالی مقالات (DOI) می­باشد  و بدین ترتیب مقالات بعد از چاپ قابل استفاده و استناد توسط مخاطبین خواهند بود.